Hea teada

Tööd, mis peavad olema teostatud hoone küttesüsteemis enne individuaal küttekulu-arvestite paigaldamise jaoks

Paigaldatud uus küttesüsteem või renoveeritud vana, kus on vahetatud radiaatorid või vähemalt paigaldatud iga radiaatori ette eelseade ja termostaatventiil, tagades soojuse reguleerimise võimalus;
Küttesüsteemis on teostatud tasakaalustustööd, projekti järgi;
Soojussõlm on kaasaegse automaatikaga ja soojusvahetiga, küttepump vahetatud uue, sagedusmuunduriga pumba vastu;
Kuna kuluarvestid programmeeritakse vastavalt iga radiaatori võimsusele täpsusega 1W, on vaja teada iga korteri radiaatori tüüp ja võimsus- see tuvastatakse kas projektist või koostakse nimekiri, kus on andmed iga korteri kohta; kui on vana projekt ja vanad radiaatorid-siis nimekiri korteritest, kus on omavoliliselt paigaldatud uued radiaatorid, koos nende andmetega (radiaatori tootja, tüüp).

Kokkuhoiu ja soojusmugavuse võib korteris tagada termostaatiline ventiil

Termostaatiline ventiil annab võimalus reguleerida ruumi temperatuuri vahemikus 9 °C kuni 26 °C . Termostaadi diapasoon vastab ligikaudu ruumi temperatuurile (temperatuuri tuleb reguleerida toatermomeetri näitude, mitte radiaatori temperatuuri järgi). Igasugused paigaldised, elektriseadmed, elektripliit ning toas viibivad inimesed eraldavad soojust, mida võib korteris ära kasutada. Kvaliteetsed termostaadid kasutavad selle soojuse täielikult ära, vähendades kütmist.

Termostaadid on suurepärased seadmed soojusenergia mõistlikuks ja säästlikuks kasutamiseks.

Kus kasutatakse küttekulude jaotureid?

Soojusenergia jaotureid on Euroopas kasutatud juba üle 50 aasta. Esialgu olid kasutusel ainult vedelikul töötavad jaoturid, nüüd aga paljudel juhtudel ka elektroonilised. Techem kui turuliider teenindab 37 miljonit seadet. Elektroonilisi jaotureid täiustatakse jätkuvalt ning peagi hõlmavad need täielikult küttekulude registreerimise.
Soojusenergiakulude arvestamine jaoturite abil on käesoleval ajal kõige efektiivsem ja odavam meetod, mida kasutatakse kogu Euroopas. Jaoturid aitavad kasutajatel mõistlikult soojusenergiat kulutada, hoiavad ära energiaallikate raiskamise ning soodustavad loodussõbralikku suhtumist.

Mõningaid kasulikke nõuandeid soojusenergia säästmiseks:

Joonis1 On täiesti piisav, et temperatuur on toas 20 °C, köögis aga kõigest 15 °C. Iga alandatud temperatuurikraad tähendab ligikaudu 6% küttekulude kokkuhoidu.
Joonis2 Uksed ja aknad peavad olema tihendatud. Ei tohi lubada tekkida olukorral, kus soojus, mille eest me maksame, pääseks korterist välja.
Joonis3 Ööseks võib alandada toatemperatuuri 5 kraadi võrra. Sel viisil saab säästa kuni 30 % soojust.
Joonis5 Kui te kuulete radiaatoris vulksumist, tuleb neist õhk viivitamatult välja lasta.
Joonis7_EST Kortereid ei ole vaja tuulutada korraga üle 10 minuti ja selle aja jooksul tuleb termostaatventiil kinni keerata. Nii jääb seintes ja mööblis olev soojus alles ning võimaldab tuulutamisel tuppa lastud värskel õhul soojeneda.
Joonis6  Ei tohi panna rõivaid radiaatoritele kuivama, sest nii jääb radiaator küll kuumaks, aga tuba külmaks.

 

Küsi pakkumist

Küsi pakkumist

Referentsid

Referentsid

Kontakt

Kontakt